Color2015-1

رنگ سال ۲۰۱۵ با عنوان Marsala اعلام شد

یکی از خبرهای مهم برای طراحان و مدیران صنعت مد رنگ انتحابی سال است. معمولا در اواخر هر سال میلادی، اعلام می‌شود که رنگ سال جدید چه خواهد بود و امسال هم همین سنت تکرار شده است.

آن‌طور که رسانه‌ها گزارش داده‌اند، رنگ سال ۲۰۱۵ رنگی در مایه‌های شرابی-عنابی است. این رنگ در انگلیسی با عنوان Marsala شناخته می‌شود.

رنگ سال را شرکت پنتون (مستقر در نیوجرسی آمریکا) اعلام می‎کند، شرکتی که سیستم استانداردی برای هماهنگ‎کردن رنگ‎ها را هم طراحی کرده و طرح آن را در پرده‎فروشی‎ها و مبل‎فروشی‎ها و چاپخانه‎ها می‎بینید.

Pantone_Color_of_the_Year_for_2015_Marsala

شاید بعضی‌ها نام شرکت پنتون را نشنیده باشند، اما واقعیت این است که فعالین در صنعت مد، پوشاک و مبلمان و دکوراسیون به رنگ سال اعلام‌شده اهمیت زیادی می‌دهند و مشتریان نیز به همین نسبت دوست دارند خریدهای خود را بر مبنای رنگ اعلام‌شده در هر سال انجام بدهند.

درواقع شرکت پنتون در نیمه دوم هر سال با بسیاری از متخصصان در حوزه‌های مختلف مشورت می‌کند و در نهایت رنگ سال در ماه دسامبر اعلام عمومی می‌شود. اما غول‌های مد، پوشاک و مبلمان از قبل از رنگ منتخب اطلاع پیدا می‌کنند و محصولات خود را بر مبنای آن آماده می‌کنند.

رنگ اعلام شده در هر سال تجلی طیف های گوناگونی مثل صنعت سرگرمی، فیلم های آتی، هنر و هنرمندان در حال ظهور و شرایط اقتصادی و اجتماعی است حتی ممکن است این تاثیرات در فن آوری های پایه، سبک زندگی و طرح هایی که متاثر از رنگ هستند و حتی حوادث ورزشی آتی دیده شود.

مدیر اجرایی موسسه رنگ پیتون در توصیف رنگ سال آن را به سایه هایی ظریف و جذاب که انسان را به گرمی در آغوش می کشد تشبیه می کند. وی این رنگ طبیعی را برای آشپزخانه ، اتاق غذاخوری ، میز ، لوازم خانگی کوچک و منسوجات قابل استفاده در خانه بسیار مناسب می داند.

نظر شما در مورد این رنگ چیست؟

 

Color2015-2

رنگ سال ۲۰۱۵ با عنوان Marsala اعلام شد

پاسخ دهید