نمونه های جالب از کارت ویزیت های قدیمی

این کارت ویزیت های قدیمی بیشتر مربوط به قرن ۱۸ میلادی هستند که جذابیت خاصی دارند. رنگ کارت ها برای ما اکنون فرم عکس های قدیمی را داردو حتا ممکن است که با تکنیک چاپ عکس تهیه شده باشند، امااین احتمال هست که این کارت ها به مرور زمان در مجاورت هوا تغییر رنگ داده باشند.

حضور افراد در قالب عکس بر روی کارت ویزیت ها فرم عکس های یادگاری را دارد، اما کاربرد آن کارت ویزیت بوده است.

استفاده از تصویر مبلی که برای آبراهام لینکلن ساخته شده خیلی جالب است، چون هم نمونه کار هست و هم استفاده تبلیغاتی از نام یک شخصیت معروف که رییس جمهور آمریکا بوده است.

البته کاربرد بلندترین ریش در میان این کارت ویزیت ها برایم معما شده است، شاید در حضور در مسابقات کاربرد داشته و یا شخص مورد نظر را چون ویژگی خاصی داشته برای محافل و مجالس دعوت می کردند تا میهمانی خاصی برگزار شده باشد.

در این میان کارت ویزیت وکیل به نظر من طراحی جالبی دارد، چیدمان فونت ها و تنوع آن فضای زیبایی را خلق کرده که نشانگر این است که حدود ۱۲۰ سال پیش گرافیست ها به اصول خاصی رسیده بودند.

کارت عطاری بتهون از تصویرگری مناسبی استفاده کرده است و کارت کلوب نیز به نوعی در قالبی کمیک استریپ و فانتزی شکل گرفته است. سر بزرگ تر از بدن مدیر کلوب و البته طراحی گرافیکی زمینه فضای زیبایی ایجاد کرده که البته در زمان خود جذابیت خاصی داشته است.

متاسفانه اطلاعات دقیقی از ابعاد این کارت ها یافت نشد، اما می توان احساس کرد که بعصی از آنها قطع بزرگی داشته اند.

سعی دارم تا تحقیق کاملی از تاریخچه کارت ویزیت انجام دهم و برای شما منتشر کنم، که احساس می کنم که باید مطلب جذابی باشد.

پس منتظر باشید

کارت ویزیت های قدیمی

پاسخ دهید