Inbox-Google

گوگل به تازگی یک سرویس جدید را بر روی پست الکترونیکی خود سوار کرده که به نام Inbox نام گرفته است. در اینجا به بررسی جزئیات و امکانات این سرویس و همچنین نحوه ی فعال سازی آن می‌پردازیم.

Inbox چیست؟ Inbox یک سرویس کلیدی است که گوگل آن را برای سرویس پست الکترونیکی خود فعال کرده است و در واقع یک شیوه جدید برای نگاه کردن به کلیه نامه هایی است که در حساب کاربری شما ذخیره شده اند. پس از فعال سازی این سرویس برای حساب کاربری جیمیل شما، نامه هایی که از پیش در حساب کاربری شما ذخیره شده اند بصورت هوشمند طبقه بندی میگردند. نامه های مهم‌تر نیز پیش از نامه های بی‌اهمیت به شما نمایش داده می‌شوند تا شما بتوانید رسیدگی بهتری را در پاسخ‌دهی به آن‌ها انجام دهید. برای مثال اگر شما تعداد بی شماری نامه در پست الکترونیکی خود دارید، این نامه ها بصورت هوشمند به طبقه بندی های مختلف تقسیم میشوند و دعوتنامه ها، نامه های دوستانه و نامه های دریافتی از شبکه های اجتماعی بصورت هوشمند در فولدر های جداگانه ای جای میگیرند.

چگونه این سرویس را فعال کنیم؟ شما می‌توانید با ارسال یک ایمیل بدون محتوا از آدرس Gmail خود به آدرس inbox@google.com درخواست خود را برای دریافت این سرویس اعلام کنید. پس از آن گوگل، خود به تدریج برای ارسال دعوت‌نامه به شما اقدام خواهد کرد. اگر دیگر دوستان شما از پیش از این سرویس استفاده می‌کنند نیز می‌توانند برای شما دعوت‌نامه ارسال کنند.

گوگل از ابتدای فعال سازی سرویس Gmail به دنبال منقلب کردن ساختار پست الکترونیکی بوده است و می‌توان گفت در این حوزه بسیار فعال و موفق نیز ظاهر شده است. کاربران Gmail پیشتر برای استفاده از سرویس فیلترینگ پست الکترونیکی از ایجاد فیلتر استفاده میکردند که هوشمند هم نبود اما حال این سرویس نیاز به مرتب سازی را برطرف میکند و دیگر نیازی به طبقه‌بندی و منظم کردن نامه ها نیست. این اصل هدف اصلی تولید Inbox بوده است.

مبنع خبر فارسی: بروزرسانی

سایت اصلی: http://www.google.com/inbox

inbox سرویس جدید گوگل برای جی میل
برچسب ها:            

پاسخ دهید